Nõmme Silmakeskus

Info: 656 76 77 Broneeri aeg

Mis on katarakt ehk hallkae?

Hallkae on silmas oleva läätse tuhmumine ja läbipaistvuse kadumine. Vana rahvajutt silma katvast kilest ei ole tõene.

Mõõdukas või algav läätse tuhmumine ei ole teistele nähtav. Kui silmalääts on täiesti tuhmunud, paistab silmatera e. pupill musta asemel valge või hallina. Patsient tunneb eelkõige nägemise halvenemist, sageli on nägemine kehvem ereda päikesega. Paljudel juhtudel saab aastaid lugemisprille kasutanud inimene lugeda ilma prillideta, sest silm muutub kae tõttu lühinägelikumaks. Katarakti progresseerudes näeb patsient lõpuks ainult valgust.

Kahjuks ei saa kaed ravida ravimitega – silmakae ainus ravi on silmaoperatsioon.

silmakeskus-pilt-sees47

KAEOPERATSIOON – MILLAL?

Tänapäeval ei loeta õigeks ootamist, kuni nägemine kaob. Õige on operatsioonile mõtlema hakata, kui nägemise langus hakkab segama Teie elu – tänaval liikumist, autojuhtimist, lugemist, tööd jne. Kui olete oma nägemisega rahul, pole põhjust operatsioonile kiirustada – peate aga arvestama, et nägemine kipub aja jooksul udusemaks minema. Arvestama peate ka lõikusjärjekorraga.

Kui Teie nägemine on pärast 40. eluaastat halvenenud, tasub Teil igal juhul tulla konsultatsioonile – nii saame leida Teie probleemile lahenduse.

MIDA OPERATSIOONI KÄIGUS TEHAKSE?

Teie operatsioon tehakse kaasaegsel fakoemulsifikatsiooni meetodil. Laseri kasutamine läätsevahetusoperatsioonil ei ole oma otstarbekust tõestanud. Väga väikese lõike kaudu lõhustatakse tuhmunud silmalääts ultrahelil põhineva tehnoloogia abil. Lõige tehakse enamasti silma välisnurgast. Samast avast asetatakse silma uus lääts. Kunstlääts fikseeritakse läätsekapslisse, mis hoiab teda paigas – füüsiline töö ja kummardamine seda ei mõjuta. Lahendus sobib sportlasele.

Operatsioonihaav on isesulguv, õmblusi sinna reeglina ei tehta.

KAS SILMAKAE OPERATSIOON ON OHTLIK?

Kasutame ainult kohalikku tuimestust, mis organismi üldseisundit ei mõjuta.

Mõjuda võib operatsioonieelne närvilisus. Kui võtate vererõhu- või südameravimeid, on tark neid ka lõikuseelsel perioodil korralikult tarvitada. Kui Teie üldtervis on kesine – külmetushaigused, väga kõrge vererõhk, kõrge veresuhkur jne – tasub seda enne lõikust parandada. Enamik vanematel inimestel olevatest kroonilistest tõbedest ega ka kõrge vanus ei ole takistused operatsiooniks.

KAS OPERATSIOON ON SILMALE VALUS?

Operatsioon on valutu. Võib esineda ebamugavat survetunnet. Pärast operatsiooni silma sidemega kinni ei kaeta.

Tuimestuseks kasutame ravimit Lidocain, mis pannakse silma spetsiaalse želeena (süsti ei tehta). Ülitundlikkus sellele ravimile on väga harv. Kui siiski teate endal olevat allergiat sellele ravimile, teatage sellest enne operatsiooni.

MISSUGUSED ON OPERATSIOONI VÕIMALIKUD TÜSISTUSED?

Kaasaegse operatsioonimetoodika puhul on ohtlikud tüsistused väga harvad (1-2 juhtu 10000-st), kuid nende võimalikkusega tuleb arvestada. Operatsiooni ajal võib tekkida silmasisene verejooks, pärast lõikust võib esineda põletik ning silmarõhu kõikumine.

KAS KAE KASVAB PÄRAST OPERATSIOONI UUESTI?

Ei kasva. Kunstlääts on väga vastupidavast materjalist. Silmas püsib see muutumatult mitukümmend aastat. Lõikuse ajal fikseeritakse lääts patsiendi enda läätsekapslisse, mis osal inimestest võib tuhmuda mõne aasta möödudes operatsioonist, harva ka varem. Selle ravi on YAG laserprotseduur, milleks registreeruge meie vastuvõtule. Teistkordselt läätsekapsli tuhmumine ei kordu.

MIS ON OPERATSIOONI MAKSUMUS?

Loe: Hinnakiri

Täpsem info Nõmme Silmakeskuse telefonil 656 7677.

JUHISED PATSIENDILE ENNE JA PÄRAST OPERATSIOONI

Operatsiooni käigus saab korrigeerida ka Teie kaug- või lühinägelikkust. Kõige levinumalt eelistatakse kaugvaatamist prillideta ja lugemist prillidega.

Paljud lühinägelikud eelistavad jääda harjunud prillideta ligivaatamise ja kaugprillide juurde. Vahetult enne operatsiooni tehakse vastav otsus koos kirurgiga.

Kes soovivad näha nii kaugele kui lähedale prillideta, saavad valida multifokaalse läätse (loe: Läätsevahetus). Selleks tuleb eelnevalt kindlasti konsultatsioonile tulla.

Operatsioonile tulles loe: Patsiendi meelespea

Avasta maailm kristallselgena – tule konsultatsioonile juba täna!

Kontakt

Aadress: Rahu 2a, Tallinn, Nõmme, 11619
Info tel.: 656 76 77
E-mail: info@silmakeskus.ee
Broneeri aeg
Vaata juhiseid ja suuremat kaarti