Nõmme Silmakeskus

Info: 656 76 77 Broneeri aeg

Pärast operatsiooni

Operatsiooni järel võib kohe tõusta. Opereeritud silma puutuda ei tohi! Nägemine on operatsioonipäeval häiritud, kuid taastub kiiresti. Tuimestuse möödudes on silmas tunda kerget hõõrumist ja vesitsust. Nägemine läheb lühiajaliselt udusemaks.

Pärast lõikust võib patsient minna koju. Soovitav on istuv või püstiasend, võib vaadata televiisorit, liikuda. Korralikumalt nägema hakkab opereeritud silm alates järgmisest hommikust. Samal päeval silmatilkasid tarvitada ei ole vaja. Vajadusel võib tarvitada tavalisi valuvaigisteid.

Lubatud

Magamisasend on vaba, televiisorit vaadata ning köögis toimetada võite kohe. Pesta (ka pead) võib. Kummardada ja alla vaadata tohib. Poekotid ja küttepuud võib koju kanda. Mõõdukas treening lubatud.

KEELATUD

2-3 nädalat vältida klooriveelist ujumisbasseini. Esimesel lõikusjärgsel nädalal ei ole kuum saun ega kõvem pidu soovitatavad. Ühe pitsi konjakit võib lõikuselt koju jõudes võtta (rohkem mitte!).

Järgmisel hommikul

Eemaldage laugudele kogunenud rähm ning väikesed hüübed keedetud vees niisutatud vatiga. Samuti alustage silmatilkadega, mille retsepti saate Silmakeskusest lahkudes. Tilgutada tuleb 1 tilk korraga (kui rohtu läheb rohkem, ei juhtu midagi halba, ülearune jookseb lihtsalt silmast välja).

NB! Esimesel nädalal pärast lõikust tilgutage silmatilku 5 korda päevas, teisel nädalal 4 x päevas, kolmandal 3 x päevas, neljandal 2 x päevas ja viiendal nädalal 1 x päevas.

Kui olete enne operatsiooni kasutanud silmarõhku alandavaid tilku, siis peate jätkama endiselt ka pärast operatsiooni.

Nägemine peab lõikusjärgsel hommikul olema kindlasti parem kui enne lõikust. Värvid tunduvad Teile eredad, kergelt sinaka varjundiga. Paljud tajuvad ka silme ees lendavaid musti tükikesi. Esimesel nädalal kipub häirima ka ere päike. Päikeseprille võite kasutada.

Esimesel lõikusjärgsel nädalal

Puhastage vajadusel silma keedetud vee ning vatiga. Vältige silma hõõrumist!

Nädal pärast lõikust on normaalsed lai silmatera ning punakas silmavalge. Silmatera hakkab taas tavapäraselt tööle nädala jooksul, silmavalge punetus (kui seda esineb) kaob nädala-paariga.

Pidage meeles kasutada esimesel nädalal 5 x päevas silmatilku.

Teisel nädalal

Võite tagasi pöörduda harjunud elurütmi, eeldatavasti võite lõpetada ka haiguslehe.
Pidage meeles kasutada silmatilku teisel nädalal 4 x päevas.

Kolmandal nädalal

Kasutage silmatilku 3 x päevas.

Neljandal nädalal

Kasutage silmatilku 2 x päevas.

Viiendal nädalal

Lõplik nägemisteravus saabub enamasti 1 kuu pärast lõikust. Seejärel võime vajadusel välja kirjutada ka uued prillid. Prillideta nägemise saavutamiseks teostatud läätsevahetusoperatsiooni järel on väga harva prille vaja.

Tilgutage viiendal nädalal silmatilku 1 x päevas.

Kuuendal nädalal

Kuuendal nädalal pole üldjuhul vaja enam silmatilku kasutada.

Opereeritud silm võib kergelt hõõruda ja tunda anda 6 kuud kuni 1 aasta peale lõikust.

Lõikusjärgne kontroll

Vajaduse määrab arst pärast lõikust.

Kontakt

Aadress: Rahu 2a, Tallinn, Nõmme, 11619
Info tel.: 656 76 77
E-mail: info@silmakeskus.ee
Broneeri aeg
Vaata juhiseid ja suuremat kaarti